ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596086
*
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:36:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 15:42:11
1
200 kr
20/5 11:52:38
2
150 kr
20/5 16:27:12
3
350 kr
21/5 15:22:28
4
Vinnande bud
21/5 16:57:08
5
500 kr
21/5 16:57:45
5
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 15:42:11 | 1 | 200 kr |
20/5 11:52:38 | 2 | 150 kr |
20/5 16:27:12 | 3 | 350 kr |
21/5 15:22:28 | 4 | Vinnande bud |
21/5 16:57:08 | 5 | 500 kr |
21/5 16:57:45 | 5 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32